default_mobilelogo

JoomlaXTC Deluxe News Proفردا؛آغاز بکار اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی توربین، ژنراتور و ماشین‌های دوارتولید و تجارت

فصل اقتصاد - اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی توربین، ژنراتور و ماشین های دوار (شامل توربین و ژنراتور های صنایع هواپیمائی، صنایع دفاعی و صنایع سبک و سنگین) فردا با مشارکت ده ها شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و هشت کشور خارجی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش می یابد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: مساحت هر نمایشگاه ۵۰ متر مربع است و حدود یک هزار تخته گلیم، جاجیم، کیف دستی و مسافرتی، خورجین، تابلو فرش سنتی، لباس های محلی مردان و زنان، نازک کاری چوب و عروسک های کاموایی در آنها عرضه می شود.
داریوش ملک زاده اظهار کرد: گردشگران و شهروندان تا پایان تابستان از این نمایشگاه ها در مقابل هتل اسپیناس و ایست بازرسی قلعه آستارا دیدن کنند و مراکز اطلاع رسانی و معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری آستارا و استان گیلان نیز فعالیت خود را آغاز کرده است.


وی ادامه داد: با آغاز برنامه های فرهنگی و هنری در ساحل آستارا، ۲ نمایشگاه صنایع دستی نیز در طرح سالمسازی سفیر امید این شهرستان دایر خواهد شد.
ملک زاده گفت: حدود ۱۰ رشته صنایع دستی در آستارا فعال است و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در موزه مدرسه تاریخی داریوش راه اندازی شده و با توجه به فعالیت بیشتر هنرمندان صنایع دستی در رشته گلیم بافی، کلاس های آموزشی این رشته نیز در آن مدرسه دایر است.
ملک زاده افزود: نوعی قایق سنتی با نام محلی ‘کلاز’ توسط یک خانواده در روستای دربند آستارا ساخته می شود و پس از تهیه مستند از مراحل ساخت آن، برای ثبت ملی آن اقدام خواهد شد.
وی بیان کرد: این قایق ها در زمان های گذشته توسط بومیان مناطق حاشیه‌ تالاب استیل و آب‌بندان دربند شهرستان آستارا استفاده می‌شد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با میزبانی چند میلیون مسافر در سال و تردد بیش از ۸۰۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی از مرز آن، جزو ۲۰ شهر گردشگرپذیر ایران است.

تماس با ما

قم: خیابان معلم- بلوار پیامبر اعظم- بلوار عمار یاسر- مجتمع تجاری زمزم- طبقه زیر همکف - واحد 35

ایمیل : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
شماره تماس : 09028597020
تلفن ثابت : 02537845311
فکس :02537845310

درباره ما

نمایشگاه آنلاین عماد برگزار کننده بزرگترین نمایشگاه آنلاین کشور در خدمت تمامی صنوف و مشاغل می باشد.

logo-samandehi